strzałka do góry

Jak zapisać dziecko?

• Rekrutacja do przedszkola rozpoczyna się od 01.03 do 31.03 w miare wolnych miejsc przyjmujemy dzieci w ciagu roku
    Kryteria rekrutacji
  • Przy spisywaniu umowy niezbędny jest PESEL dziecka oraz dowody osobiste rodziców.

Nie pobieramy wpisowego!

Dziecko może korzystać z przedszkola:

• bezpłatnie w wymiarze do 5 godzin dziennie w godzinach od 8.00 do 13.00.
  • odpłatnie w godzinach od 6.30 do 8.00 oraz od 13.00 do 17.00.
    Każda rozpoczęta godzina płatna tylko złotówkę.

Rady dla rodziców w pierwszych dniach września

• Nie przeciągaj pożegnania w szatni. Pomóż dziecku rozebrać się, pocałuj je i wyjdź.
  • Nie zabieraj dziecka do domu, kiedy płacze przy rozstaniu. Jeśli zrobisz to choć raz, będzie wiedziało, że łzami można wiele wymusić. Największe nasilenie płaczu jest zawsze w dniu drugim i trzecim. Pierwszego dnia większość dzieci nie płacze - zwycięża ciekawość przedszkola.
  • Nie obiecuj: Jeśli pójdziesz do przedszkola, to coś dostaniesz(to forma przekupywania). Gdy przyjdziesz po dziecko, możesz dać mu mały prezencik. Możesz wtedy powiedzieć: Witaj, myślałam/-em o tobie. Popatrz, mam coś dla ciebie.
  • Kontroluj to, co mówisz. Zamiast: Już możemy wracać do domu, powiedz: Teraz możemy iść do domu. To niby niewielka różnica, a jednak pierwsze zdanie ma negatywny wydźwięk.
  • Nie wymuszaj na dziecku, żeby zaraz po przyjściu do domu opowiedziało, co się wydarzyło w przedszkolu. To powoduje niepotrzebny stres.
  • Jeśli dziecko przy pożegnaniu z mamą płacze, może warto, aby przez kilka dni odprowadzał je do przedszkola tata.
  • Pamiętaj: żegnaj i witaj swoje dziecko zawsze UŚMIECHEM!